FANDOM


Cameron Cole - Nowa urodzona 3 stycznia 305 roku w Nowym Mieście. Była uczennicą mechanika zanim została wysłana do więzienia w Corros.

Biografia Edytuj

Pochodzi z Nowego Miasta, slumsów techników na obrzeżach miasta Harbor. Kocha swojego brata, dla którego zrobi wszystko. Nie chce walczyć w bitwach, nie jest typem wojowniczki. Bierze udział w podbiciu Nowego Miasta, cieszy się, że może pomóc w unicestwieniu miejsca, które uważa za więzienie. Podczas pobytu na Polanie wywiązuję się sympatia pomiędzy nią a Kilornem, co umyka uwadze Mare.

Wygląd Edytuj

Cameron ma ciemną oliwkowa skórę, czarne uplecione w warkoczyki włosy i ciemne oczy. Jest szczupła, wysoka i zwinna, porusza się z wdziękiem i elegancją. Ma długie powykrzywiane palce, przez złamania od prac przy maszynach.

Charakter Edytuj

Jest wygadana i nierzadko opryskliwa. Nienawidzi Srebrnych i na początku, biorąc Mare za Srebrną chce ją postrzelić.

Umiejętności Edytuj

Cameron posiada dar tłumienia umiejętności innych ludzi. Działa ona na zasadzie Cichego Kamienia, który z racji jej mocy na nią nie działa.

"Ponieważ cele nie miały na ciebie wpływu.[...] Twoja umiejętność znosi działanie Cichego Kamienia. Potrafisz go uciszyć. Przypomina to zwalczanie ognia ogniem." Ada do Cameron, Szklany Miecz, str. 415.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.