FANDOM


Coriane Jacos - dawna królowa Norty, pierwszą żona króla Tyberiasza VI i matka Cala. Pochodziła z domu Jacos. Jest główną bohaterką w nowelce "Pieśń królowej".

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Urodziła się jako członkini jednego ze Szlachetnych Domów, jednak jej rodzina nie była bogata ani wielka. Wraz z ojcem, bratem i kuzynką Jessamine zamieszkiwała zaniedbaną posiadłość Aderonack. Prócz Juliana przyjaźniła się także z Sarą Skonos. Pasją Coriane było naprawianie i majsterkowanie. Chciała budować i tworzyć, jednak jej rodzina nie pochwalała tego.

Związek z księciem Edytuj

Coriane i Tyberiasz poznali się podczas jednej z jej wizyt w Archeonie. Spotkali się w pałacowym ogrodzie, gdzie dziewczyna uciekła po tym, jak Elara wkradła się do jej umysłu. Książę porozmawiał z nią chwilę i poradził, by tak odpłaciła się Elarze. Później spotykali się jeszcze wiele razy. Coriane poznała także jego rodzinę. Gdy stało się jasne, że Królewska Próba się nie odbędzie, Tyberiasz w końcu oświadczył się Coriane, a ona nie odmówiła.

Życie w pałacu Edytuj

Po ślubie Coriane zamieszkała w pałacu w stolicy. Zatrudniła nauczyciela, zabrała ze sobą Juliana oraz uczyniła Sarę swą dwórką i prywatną Uzdrowicielką. Pomimo słabości Tyberiasza do alkoholu, księżniczka ciągle go kochała. Coriane jednak niemal co każdą noc nawiedzały koszmary. Straciła przez to trójkę dzieci. Ukrywała jednak swe problemy, aby nie martwić innych. Dopiero w wieku dwudziestu jeden lat urodziła zdrowego syna - Cala.

Śmierć Edytuj

Gdy chłopiec miał dwa lata, Coriane została zamordowana z rozkazu Elary. Jej śmierć nazwano samobójstwem, a ona została okryta hańbą.

Charakter Edytuj

Zawsze próbowała się kierować dobrem i współczuciem. Julian, mówił, że nosiła w sobie smutek, lecz nigdy nie odebrałaby sobie życia.

Umiejętności Edytuj

Była Pieśniarką - śpiewem potrafiła kontrolować innych. Na początku jej moc nie była zbyt silna, lecz poprawiła się dzięki ćwiczeniom.

Zainteresowania Edytuj

Coriane pasjonowała się naprawianiem i majsterkowaniem. Pragnęła w przyszłości budować i tworzyć, jednak rodzina nie pochwała jej pasji.

Relacje Edytuj

Julian - Jej relacje ze starszym bratem były bardzo dobre. Rozumieli się bez słów i równie mocno nie przepadali za swoją kuzynką Jessamine.

Tyberiasz VI - Z następcą tronu poznała się w ogrodzie, podczas trwania jej pierwszego przyjęcia w pałacu. Z początku się przyjaźnili, bo byli równie tak samo samotni. Mówiła na niego Tybi. Po jakimś czasie Tyberiasz oświadczył się jej, ona się zgodziła za niego wyjść. Była z nim cztery razy w ciąży, z czego urodziła tylko jednego syna - Cala.

3e202d8723d730617a7e7fea3fc8010f

Tyberiasz VII - Jej jedyny, ukochany syn. To ona zaczęła nazywać go Calem, by nie mylić go z jego ojcem i dziadkiem. Coriane chciała wychować go na lepszego człowieka, który nie będzie kazał ludziom iść i umierać w Duszni.

Sara Skonos - była najlepszą przyjaciółką Coriane. Gdy została księżniczką, uczyniła Sarę dwórką i prywatną Uzdrowicielką.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.