Dane Davidson - żołnierz należący do Legionu Burzy. Uznany przez dowództwo armii za zmarłego. Obecny premier Wolnej Republiki Montfortu. Jeden z członków dowództwa Szkarłatnej Gwardii. Jego nazwisko znajdowało się na liście Juliana. Tak jak Mare jest Nowym, jego umiejętnością jest tworzenie tarczy.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Urodził się w Norcie, gdzie prawdopodobnie w wieku 17 lat został wcielony do wojska. Należał do Legionu Burzy, gdzie został skazany na śmierć, za zbrodnie krwi. Mimo że udało mu się uciec, oficerowie i tak odnotowali go jako martwego. Wyruszył do Monfortu, zabierając ze sobą innych. Tam został premierem. Udzielał Gwardii pomocy przesyłając potrzebne rzeczy, broń, ubrania, jedzenie, mundury i żołnierzy. Był obecny podczas zdawania raportu Mare z więzienia na dworze Mavena. Walczył z nią ramię w ramię podczas obrony Corvium. Był świadomy warunków objęcia władzy przez Cala za co później przeprosił Mare i uświadomił jej, że gdy Srebrni będą walczyć o koronę Czerwoni i Nowi razem zjednoczeni bez trudu ich pokonają.

Umiejętności[edytuj | edytuj kod]

Jako Nowy potrafił stworzyć Tarczę, którą może dowolnie rozciągać i rozdzielać jednak jej siła, jest zależna od jego stanu zdrowia.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Nosi prosty mundur z wyszytym na ramieniu znakiem Monfortu lub cywilne ubrania. Ma ponad 180 cm wzrostu. Jego cera jest piaskowa z różowawym odcieniem, który wskazuje na czerwony kolor jego krwi. Ma również krótko przystrzyżoną bródkę.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.