7b511583068c1fd414cb766906ec1215.jpg

Diana Farley - kapitan Szkarłatnej Gwardii, matka Clary Farley, dziewczyna Shade'a Barrowa.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Wczesne życie[edytuj | edytuj kod]

O wczesnym życiu Farley nie wiadomo wiele. Jest córką Lakelandzkiego pułkownika. Miała młodszą siostrę. Po śmierci matki i siostry jej relacje z ojcem stały się chłodne. Oboje wstąpili do Szkarłatnej Gwardii.

Pomoc Mare[edytuj | edytuj kod]

Farley spotyka Mare u starca Willa Pukawki - przewoźnika nielegalnych towarów. Dziewczyna chcę aby ten pomógł jej oraz jej przyjacielowi Kilornowi uciec z wioski. Will jednak odmawia. Wtedy Farley oferuje jej swą pomoc, pod warunkiem zapłaty w wysokości dwóch tysięcy koron. Mare przystaje na umowę.

Atak na Archeon[edytuj | edytuj kod]

Szkarłatna Gwardia z Farley na czele organizuje zamach bombowy na rządowe budynki w zachodnich dzielnicach stolicy. Uszkodzone zostają Sąd KrólewskiSiedziba Rady oraz Pałac Białego Ognia. Nie ma jednak ofiar, gdyż tego dnia nie odbywają się żadne posiedzenia sądy ani rady, a rodzina królewska nie przebywa w pałacu. Wiadomości o tym zdarzeniu są emitowane w serwisie informacyjnym Srebrnych. Spikerka obwieszcza, że Szkarłatna Gwardia przyznała się do zamachu i zostaje puszczone nagranie z Farley. Kapitan mówi na nim, że organizacja walczy o wolność i równość, i że czas Srebrnych dobiega końca. Powoduje to zamieszki w miastach m.in. w Summerton, gdzie Srebrni zaczynają mścić się za to na zwykłych Czerwonych.

Wydarzenia w Archeonie[edytuj | edytuj kod]

Zgodnie z zaleceniem Mare, Farley przyjmuje księcia Mavena Calore'a do Szkarłatnej Gwardii i wspólnie pracują nad planem przejęcia kontroli nad budynkami rządowymi Archeonu. Wysiłek nie udaje się, gdy starszy brat Mavena, książę Cal pokonuje gwardzistów i usuwa większość drużyny Farley. Później, gdy Mare i Cal zostają zdradzeni przez Mavena i mają zginąć w Kościńcu, Farley i jej ocalałe siły ratują ich i wspólnie uciekają.

Szklany Miecz[edytuj | edytuj kod]

Pomimo pościgu wojsk i sił powietrznych Mavena do Naercey, Farley, Mare, Cal i kliku ocalałych gwardzistów porzucają dawną kryjówkę i ukrywają się w okręcie podwodnym. Po przybyciu na Klin, jej ojciec przybywa i przejmuje dowództwo, pozbawiając córkę rangi kapitana za złe przeprowadzenie misji oraz złapanie się w sidła Mavena. Później wraz z Mare, Calem, Kilornem i Shade'em ucieka z Klinu, aby znaleźć i uratować Nową Krew i rekrutować ich do walki przeciwko królowi Norty. Farley i Shade Barrow zbliżają się do siebie i rozwijają swój związek. Mare przyłapuje ich, gdy razem wychodzą z sypialni na Polanie. .

Zostaje emocjonalnie zdruzgotana, gdy Shade zostaje zabity podczas bitwy w Więzieniu Corros przez Ptolemejusza Samosa. Winą obarcza Mare i w Panterze rzuca się na nią z pięściami.

Farley, pomimo bycia w ciąży, pozostaje dowódcą w bitwach przeciwko Mavenowi. Bierze udział w zdobyciu Corvium, które uważa za prawdziwą deklarację wojny z Nortą, ponieważ Gwardia z powodzeniem zdobyła miasto fortecy i zasadziła swoją flagę, aby Czerwoni zobaczyli jej znak i przyłączyli się do rewolucji.

Później rodzi córkę, którą nazywa Clary, tak jak na imię miała jej matka. Zostaje również awansowana na generała i dowódcę Szkarłatnej Gwardii.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Farley jest wysoką blondynką o błękitnych oczach. Jej włosy są krótkie, pod koniec "Szklanego miecza" sięgają do podbródka. Mare opisuje Farley jako nieco starsza ale o wiele wyższą, wyglądającą jak stary wojownik. Charakterystyczną cechą jest blizna na policzku która ciągnie się przez szyję i znika pod kołnierzem. Pomimo blizny jet w rzeczywistości bardzo ładna. Farley jest znana z noszenia broni przy biodrze, która jest schowana za pasem z czerwoną szarfą, ozdobionym słońcami. Ma też nóż ukryty w bucie.

Charakter[edytuj | edytuj kod]

Farley jest nieustraszoną, odważną wojowniczką, która jest gotowa poświęcić własnych ludzi, żeby zmienić przyszłość całego kraju. Jest lojalna i nie okazuje strachu. Po śmierci Shade'a bardzo cierpi, lecz próbuje ukryć ból.

Relacje[edytuj | edytuj kod]

Shade - kochali się nawzajem. Mają razem córkę, Clarę, jednak Shade zmarł zanim zdążył ją poznać.

Pułkownik Farley - z ojcem ma dość chłodne relacje. Jest to spowodowane śmiercią matki i siostry. Mimo tego ojciec nadal ją kocha i martwi się o nią.

Mare - jej relacje z Mare są na poziomie koleżeńskim.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.