FANDOM


Elara Merandus (Fan art de Admacosta)

Elera Merandus - królowa Norty, żona Tyberiasza VI, matka Mavena i macocha Cala.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Jako iż Elara wywodziła się z jednego ze Szlachetnego Domu, często bywała na królewskim dworze. Planowała wziąć udział w Królewskiej Próbie, jednak przeszkodziła jej w tym Coriane, którą pokochał Tyberiasz. Elara postanowiła pozbyć się jej, nawiedzając ciągle jej umysł i w końcu doprowadzając do rzekomego samobójstwa. Po jej śmierci wyszła za niczego nieświadomego Tyberiasza VI, zostając nową królową. Para miała jednego syna, Mavena.

Królewska Próba Edytuj

Elara, tak jak reszta rodziny królewskiej, obecna była na Królewskiej Próbie, w której miała zostać wyłoniona przyszła żona jego pasierba - Cala. Oglądała występy Srebrnych dziewcząt oraz była świadkiem całego zamieszania z Mare.

Przesłuchanie Edytuj

Później Elara przeprowadziła przesłuchanie Mare, grzebiąc w jej umyśle, szukając wskazówek na temat dziwnej zdolności czerwonej dziewczyny. Kiedy splądrowała umysł dziewczyny Elara poinformowała o tym jej męża, Tyberiasza VI, który zdecydował, że ​​Mare poznano by jako Mareenę Tytaniusz i została by narzeczoną Mavena. Przez pewien czas Elara zarządzała harmonogramem Mare i nadzorowała ją oraz Evangeline, dzieląc się śniadaniem i obiadem przy wielu okazjach.

Bal Edytuj

Elara była również obecna podczas balu, gdy Szkarłatna Gwardia przeniknęli do pałacu i usiłowali zabić kilku srebrnych szlachciców. Królowa wydawała się oszołomiona i rano przesłuchałaby więźniów, gdyby Mare nie pozwoliła im uciec poprzedniej nocy.

Upadek Tyberiasza Edytuj

Kiedy Mare i Maven zostali schwytani przez Cala jako członkowie Szkarłatnej Gwardii, zostali sprowadzeni do króla Tyberiasza, aby otrzymać sąd. Elara zatrzymała Tyberiasza, zanim mógł wydać rozkaz. Złapała zarówno króla, jak i Cala zmuszając go, by zabił swojego ojca. Kiedy uczynionił to, Elara udała, że ​​krzyczy i opłakuje utratę męża, podczas gdy Cal i Mare uciekają.

Zginęła od pioruna Mare Barrow pod Corros.

Duch Edytuj

Nawet po śmierci Elara nadal prześladuje zarówno Mavena jak i Mare. Często Maven dzieli się swoimi przeszłymi przeżyciami i opowiada jak Elara kontrolowała go, aby stał się tym, kim jest. Mare rozpacza nad stworzeniem Mavena, mając nadzieję, że po śmierci Elary Maven będzie wolny od jej uścisku. Jak się okazuje, Maven pozostaje synem swojej matki.

Wygląd Edytuj

Miała jasnopopielate włosy i niebieskie oczy. Coriane młodą Elarę opisała jako wręcz idealną: długie, proste włosy, blada i nieskazitelna cera oraz ciemne, długie rzęsy, Mare porównała jej wygląd do dzikiego drapieżnego kota.

Charakter Edytuj

Była złą i okrutną kobietą. Okłamywała ludzi, zabiła swego męża, wykorzystując do tego przybranego syna, Cala. Manipulowała swoim synem, Mavenem, co wpłynęło na jego późniejszy charakter i zachowanie. Elara okazała się nieubłagana i bezwzględna, aby uzyskać to, czego chciała. Posiadała zdolność do inwazji ludzkich umysłów i prywatności i często robiła to bez wiedzy osoby. Pomimo jej zimnej postawy nadal kochała swojego syna Mavena, choć na swój własny, pokręcony sposób.

Umiejętności Edytuj

Elara była Szeptaczką. Potrafiła wedrzeć się do cudzych umysłów i kontrolować je.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.