FANDOM


Evangeline Samos - Srebrna pochodząca z rodu Samos, zwyciężczyni Królewskiej Próby, była narzeczona Cala, a później także Mavena Calore.

Biografia Edytuj

Królewska Próba Edytuj

Evangeline jest córką Volvo Samosa i Larentii Viper oraz młodszą siostrą Ptolemejusza Samosa. Urodziła się 10 miesięcy po Calu. Ojciec trenował ją od dziecka, pytając, jakie rzeczy zrobione z metalu mogłaby wykorzystać jako broń.

Evangeline była jedną z uczestniczek Królewskiej Próby. Swoje umiejętności pokazała przesuwając metalowe loże. Na jednej z nich jednak akurat znajdowała się Mare. Czerwona dziewczyna spadła wprost na elektryczne pole ochronne. Błyskawice poraziły ją prądem, lecz nie zrobiły jej żadnej krzywdy. Zaskoczona Evangeline cisnęła w Mare chmurą ostrych metalowych odłamków, ta jednak odparowała atak, wystrzeliwując ze swych rąk błyskawicę. Wkrótce potem król wezwał straże, aby ją schwytały.

Była w pałacu w Archeonie, kiedy uwięziono Mare Barrow. Tam zmusza ją do przebywania blisko Mavena, aby jej plan mógł trwać. Podczas ataku na Archon uwolniła Mare i ucieka wraz z resztą Domu Samos do królestwa Rowów.

Evangeline zostaje siłą zaręczona z Calem na rozkaz ojca Volo; robi to, aby zabezpieczyć sojusz między nowo podzielonymi królestwami Rowów i Norty.

Wygląd Edytuj

Evangeline ma długie srebrne włosy i zimne, ciemnoszare oczy. Niemal zawsze nosi ubrania wykonane z metalu i ma możliwość zmiany sukienki bez usuwania jej w niektórych przypadkach. Często nosi okrutny uśmieszek na twarzy, szczególnie gdy patrzy na Mare. Jej zęby są również opisywane jako białe i ostre. Jest opisywana jako piękna, ma tę samą porcelanową skórę i oczy jak jej matka.

Charakter Edytuj

Z jednej strony, Evangeline jest wredną, arogancką i okrutną osobą. Od początku nienawidziła Mare, najprawdopodobniej przez to, że zazdrościła jej umiejętności i otrzymanej pozycji na zamku. Jest uparta i walczy o to, czego chce, co widać, gdy przeciwstawia się instruktorowi Rane'owi Arvenowi i żąda walki z Mare. Nie przejęła się śmiercią swojego kuzyna Lucasa oraz często okazywała pogardę dla innych ludzi. Można także nazwać ją materialistką. Brała udział w Królewskiej Próbie tylko dla korony, a Tyberiasz w ogóle ją nie interesował. Uczestnicząc w niej od razu wiedziała, że wygra, co pokazuje także jej pewność siebie. Evangeline kocha jednak swych bliskich i za wszelką cenę jest gotowa ich bronić. Gdy zawierała umowę z Mare o jej uwolnieniu chciała by ta jedynie przyrzekła, że nie zemści się na jej bracie za śmierć Shade'a. Evangeline jest lojalna wobec swojego domu i ma wielki szacunek dla swoich rodziców.

Wraz z upływem czasu zdaje sobie sprawę, że nawet korona nie da jej tyle szczęścia, co ukochana Elane. Aby zapobiec rozdzieleniu, Elane postanawia poślubić Ptolemejusza, brata Evangeline. Dzieje się to jednak zanim ręka Evangeline zostaje ponownie oddana Calowi, aby zjednoczyć królestwa Rowów i Norty. Evangeline nie potrafi pogodzić się z czekającą ją przyszłością z dala od najważniejszej osoby w jej życiu. Jej pragnienie podsyca premier Davidson, proponując azyl w Montforcie.

Umiejętności Edytuj

Jest Żeleźcem, potrafi panować nad metalem.

Relacje Edytuj

  • Tyberiasz Calore VII - Evangeline miała zostać żoną Cala, lecz nie łączyły ich żadne miłosne uczucia. Chciała tego małżeństwa tylko po to, by zdobyć koronę.
  • Ptolemejusz Samos - był bratem Evangeline i jednocześnie jedną z nielicznych osób, które dziewczyna naprawdę kochała.
  • Maven Calore - była zaręczona z Mavenem przez krótki okres. Evangeline nie chciała zostać jego żoną, ucieszyła się, gdy ten oświadczył się Iris.
  • Elane Haven - Elane jest kochanką Evangeline. Pierwotnie planowała uczynić Elane swoją małżonką po ślubie z księciem Calem, chociaż jej plany się nie udają, gdy Maven przejmuje królestwo. Nawet po tym, jak Evangeline jest zaręczona z Maven, ona i Elane utrzymują bliskie stosunki.
Evangeline by kingmavens

Fan art Evangeline stworzony przez kingmavens

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.