FANDOM


Iris Cygnet - młodsza z lakelandzkich księżniczek. Wodniaczka. Poślubiła króla Norty, Mavena Calore, w celu przypieczętowania sojuszu Norty i Lakelandii.

Biografia Edytuj

Gdy królowie z Norty i Lakelandi zawierają sojusz, Maven Calore ma zamiar poślubić Iris Cygnet, by ogłosić koniec wojny. Maven oświadcza się Iris, a ona podąża wraz z nim z powrotem do Archeonu. Spotyka Mare Barrow, więźnia króla, Evangeline Samos i jej rodzinę. Chociaż Evangeline wydaje się być zaniepokojona zaręczynami, Iris jest spokojna i opanowana.

Jej ślub odbywa się dwa miesiące później. Jednak Szkarłatna Gwardia infiltruje przyjęcie i zaczyna atakować Srebrne Domy. Iris walczy w obronie Mavena, a następnie ucieka wraz z nim. W następstwie ataku i bitwy pod Corvium, Iris traci ojca i pozostaje sama w Archeonie.

Wygląd Edytuj

Iris ma karmelową skórę, proste czarne włosy i szare oczy. Jest wysoka, bardzo umięśniona i ma figurę klepsydry. Na plecach ma czarne tatuaże, które przypominają kłęby wody. Według Mare, Iris jest bardzo piękna i wydaje się, że ona o tym wie. Lubi pozować i pokazywać mięśnie i tatuaże.

Umiejętności Edytuj

Iris jest wodniaczką, co oznacza, że ​​może kontrolować wodę. Jest bardzo potężna, co pokazała tworząc dużą falę wykonaną z wilgotności powietrza, aby chronić ją, Mavena i innych Srebrnych przed piorunem.

Ciekawostki Edytuj

"Cygnet" jest oparty na francuskim słowie cygne, co oznacza "łabędź".

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.