Ta strona to zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.


Kilorn Warren - Czerwony pochodzący z Pali, najlepszy przyjaciel Mare, członek Szkarłatnej Gwardii, praktykant rybaka.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Wczesne życie[edytuj | edytuj kod]

Kilorn urodził się 20 stycznia 302 r. w Palach. Jego ojciec został wysłany na wojnę, z której już nie powrócił. Niedługo potem matka opuściła dom, zostawiając go samego. Mare pomagała mu i dokarmiała go.

Utrata pracy[edytuj | edytuj kod]

Pewnego dnia Kilorn odwiedza Mare i ze łzami w oczach oznajmia jej, że zginął jego mistrz. Oznacza to dla niego, że zostanie wysłany na wojnę. Mare nie chcąc do tego dopuścić, postanawia uciec wraz z przyjacielem z wioski. Zwraca się więc po pomoc do starca Willa Pukawki, który przewozi nielegalny towar. Podczas wizyty u Willa, spotyka Farley, członkinię Szkarłatnej Gwardii, czyli Czerwonych buntowników. Farley zgadza się im pomóc, pod warunkiem zapłaty w wysokości dwóch tysięcy koron. Mare przystaje na umowę, mimo braku pieniędzy.

Szkarłatna Masakra[edytuj | edytuj kod]

Kilorn uczestniczył w Szkarłatnej Masakrze. W momencie gdy zgasły światła, był na sali i nie zdążył uciec. Został pojmany razem z Farley, Walsh i Tristanem przez Srebrnych. Został uwolniony przez Mare i Juliana.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Ma zielone oczy i brązowe, wypłowiałe od słońca włosy, jest także wysoki. Chodzi tzw. "marynarskim chodem", przechyla się na boki.

Charakter[edytuj | edytuj kod]

Kilorn okazał się być bardzo lojalny zarówno wobec Szkarłatnej Gwardii, jak i rodziny Barrow, szczególnie Mare. Jest sprytny, chociaż nie umie czytać, ponieważ został zabrane ze szkoły w wieku siedmiu lat. Nie lubi Cala, czasami jest zazdrosny, że nie ma takich zdolności jak Mare i Shade. Stara się chronić Mare. Jest dobroduszny i lubi często żartować

Relacje[edytuj | edytuj kod]

Mare - jest w niej zakochany, lecz ona nie odwzajemnia jego uczuć i kocha go jak brata. Znają się od dzieciństwa i czasami wspominają stare czasy. Często sobie dokuczają. W dzieciństwie często też się ze sobą bili. Mare w zamian za jego życie dała się pojmać.

Cal - przyjaciel Mare był od początku wrogo do Cala nastawiony. Obwiniał go o wszystkie krzywdy które wyrządzają Srebrni. Ciągle mu dogryzał. Wszystko zmieniło się po ataku na Mare ze strony Mavena, kiedy leżała umierająca i błagała o śmierć. Wtedy zrozumiał, że nie może ciągle drzeć kotów z księciem i pogodzili się. Kilorn był także zazdrosny, że to nie on może być z Mare.

Nix - Nix i Kilorn zaprzyjaźnili się. Chętnie rozmawiali ze sobą o metodach połowu ryb.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.