FANDOM


"Prawdą jest to, co ja nazwę prawdą. Mógłbym podpalić cały ten świat i nazwać pożar deszczem."
― Maven

Maven Calore - Król Norty. Przyrodni brat Cala i jedyny syn królowej Elary i króla Tyberiasza VI. Srebrny, potrafi kontrolować ogień.

Biografia Edytuj

Wczesne Życie Edytuj

Urodził się jako drugi syn Tyberiasza VI oraz jedyne dziecko Elary. Wychowywał się w królewskim pałacu, w cieniu swojego starszego brata Cala. W Królewskiej Klatce wyjawił, że zaczął późno chodzić. Królowa, chcąc pomóc Mavenowi chodzić, zaczęła wnikać mu do umysłu. W młodości śniły mu się koszmary. Jego matka, królowa Elara odebrała mu je.

Królewska Próba Edytuj

Maven, tak jak reszta rodziny królewskiej, był obecny na Królewskiej Próbie, w której miała zostać wyłoniona przyszła żona jego brata. Oglądał występy Srebrnych dziewcząt oraz był świadkiem całego zamieszania z Mare.

Narzeczona księcia Edytuj

Maven jest obecny wraz z rodziną, gdy Mare zostaje zabrana przed króla.Wraz z Calem stoi u boku rodziców i uczestniczy w przesłuchaniu dziewczyny. Maven powstrzymuje brata, który protestuje i nie zgadza się z wolną ojca, by ukryć i obserwować Mare. Później król Tyberiasz oznajmia, że dziewczyna zostanie uznana za Srebrną szlachciankę i poślubi Mavena. Chłopak jest tak samo zaskoczony jak ona, jednak jego sprzeciw powstrzymuje matka.

Oświadczyny Edytuj

Niedługo później odbywa się spotkanie, na którym ma zostać ostatecznie wybrana narzeczona następcy tronu. Przedtem jednak Maven oświadcza się Mare, recytując wyuczone słowa. Dziewczyna nie mając wyboru, przyjmuje oświadczyny. Po ogłoszeniu przyszłej żony Cala - Evangeline, zaczyna się uczta. Maven przeprasza Mare za swoje wcześniejsze zachowanie. Wyznaje jej także, że jako młodszy książę miał nadzieję, że będzie mógł samodzielnie wybrać swą żonę. Po uczcie książę odprowadza Evangeline do jej pokoju.

Z czasem Maven i Mare zbliżyli się, gdy dziewczyna zaczęła sympatyzować z pozornie rozważnym i otwartym księciem, który ginął w cieniu starszego brata. Kiedy Mare potajemnie spotyka się z Farley i przysięga wierność Szkarłatnej Gwardi, jest zaskoczona, gdy Maven zostaje przyprowadzony na spotkanie. Chłopak oferuje Szkarłatnej Gwardii dostęp do informacji i postępowań królewskiego sądu. Udowadnia swoją niezgodę z poglądami ojca. Opowiada historię o Thomasie i twierdzi, że Czerwoni i Srebrni powinni być traktowani na równi. Udaje mu się przekonać Gwardię i Maven składa przysięgę na kolory swojego rodu. Później wraz z Gwardią opracowuje plan zamachu, który ma odbyć się podczas balu.

Gdy nadchodzi bal, Maven pomaga Mare pokonać strach i przekonuje ją, że tak musi być. Przed atakiem zagaduje swoją matkę, by ta nie dowiedziała się o Gwardzistach. Po zamachu odprowadza Elarę do schronu, w którym sam się ukrywa.

Dzień po ucieczce więźniów zagaduje do Mare i informuje ją, że strażnicy mają luki w pamięci, a kamery zostały wyłączone. Na statku mówi, że w lochach znaleziono krew, a dziewczyna przyznaje, że należy do niej. Chłopak całuje ją i obiecuje, że nie pozwoli jej skrzywdzić.

Mare wierzy, że Maven jest lepszy, ponieważ wydawało się, że chciał zmienić istniejący system klasy społecznej, podczas gdy Cal był przeciwny tej idei, gdyż twierdził, że doprowadziłoby to do upadku Norty. Wraz z Szkarłatną Gwardią planują, by przejąć kontrolę nad Nortą w ataku na Archeon. Operacja rozpada się i zarówno Mare jak i Maven zostają schwytani przez Cala i sprowadzeni przed króla w sali tronowej.

To tutaj ujawnia się prawdziwa osobowość Mavena - podczas gdy sam uwalnia się, Elara telepatycznie zmusza Cala, by zabił własnego ojca, a chłopak nie interweniuje i milczy. Maven rzekomo pozostawał w sprzeczności z matką przed Mare, ale tak naprawdę Maven i Elara byli w zmowie przez cały czas - Elara planowała zamordować Tyberiasza VI, a Cal zostałby oskarżony o to, pozwalając Mavenowi zostać nowym królem Norty. Maven zgodził się na ten plan, twierdził, że zawsze nienawidził swojego ojca i brata, ponieważ był stale ignorowany przez ojca i był już zmęczony byciem "zapomnianym księciem". Maven następnie bezlitośnie przyznaje się do zdewastowania Mare, która została wykorzystana przez niego i Elarę do infiltracji Gwardii i zdobycia informacji o ich operacjach, aby zakończyć zagrożenie dla jego królestwa.

W ramach planu, w chwili śmierci jego ojca, inwigilacja została przywrócona i Maven zaczął krzyczeć na twarz Cala, że ​​zabił ich ojca - co przy zaaranżowanych okolicznościach było zgodnie z planem. Cal i Mare zostali natychmiast aresztowani przez wojsko. Maven, świeżo koronowany, odwiedza Mare i Cala przed ich planową egzekucją - wyśmiewa Cala w swoim triumfie, tylko po to, by zostać zaskoczonym, gdy Mare ujawnia, że ​​naprawdę pokochała i szanowała go.. Maven natychmiast zaoferował szansę uratowania dziewczyny, oferując jej wolność i bycie jego "Czerwoną Królową", twierdząc, że ją kocha. Mare odmówiła. Zawiedziony, Maven wyjawił Calowi, że zawsze był świadomy, że Elara zamordowała jego matkę, Coriane i odchodzi.

W Kościńcu Maven głosi przemówienie do srebrnych szlachciców i milionów czerwonych obserwujących ceremonię w telewizji, gdzie publicznie zawstydza swojego brata jako słabego człowieka i zdrajcę, którego uwiodła Mare. Publicznie ujawnia jej tożsamość i fałszywe Srebrne dziedzictwo. Mare i Cal walczą z oprawcami i ostatecznie udaje im się uciec wraz z Szkarłatną Gwardią pozostawiając rozgniewanego Mavena. Mare i Cal przysięgli zabić Mavena, bez względu na wszystko.

Wygląd Edytuj

Jest wysoki i szczupły. Ma bladą twarz o ostrych rysach, czarne włosy i niebieskie oczy.

Tak jak jego brat i ojciec na nadgarstku nosił metalową bransoletę, dzięki której mógł wytworzyć płomienie.

Charakter Edytuj

Maven wydawał się sympatycznym, miłym chłopakiem. Jednak później pokazuje swą prawdziwą twarz. Okazuje się, że przez podszepty matki - Elary, przestał kochać rodzinę, ślepo dążył do władzy. Zapewne sam się na to zdecydował, chociaż jest prawdopodobieństwo że Elara go opętała i Maven nie panuje nad tym co robi. Jednak nie jest do końca powiedziane czy uczucia, które żywił do Mare były nieprawdziwe. Chciał, by ona została jego żoną.

Maven jest dobrze obeznany z prawem Nortyi i etyką dworską. Jest wykwalifikowanym manipulatorem i często używa kłamstw, aby zdobyć zaufanie innych, aby mógł je wykorzystać do zaspokojenia własnych potrzeb.

Jako Król Nory, Maven stosuje taktykę powszechnie używaną przez dyktatorów, aby uzyskać poparcie swoich czerwonych poddanych. Mare myślała, że chociaż Cal urodził się, by rządzić, Maven jest do tego przeznaczony, znając zdolność Mavena do spiskowania i zaplanowania swojej drogi, by ludzie robili tak, jak chciał.

Umiejętności Edytuj

Jest Płomiennym, potrafi panować nad ciepłem i ogniem, ale nie potrafi go wytwarzać. Aby wykorzystać swoją umiejętność, musi nosić srebrną bransoletkę wytwarzającą iskry. W Królewskiej Klatce przyznaje, że jego umiejętności są o wiele słabsze od jego starszego brata, Tyberiasza.

Relacje Edytuj

Cal - jest bratem młodego króla. W przeszłości Maven zawsze był traktowany jako ten "drugi", przez co znienawidził Cala. Pragnął śmierci brata, lecz nie zabił go, gdy Mare proponowała wymianę. Chociaż Maven stał się zły, Cal nadal kocha człowieka jakim był kiedyś.

Elara - jako matka, kochała swego jedynego syna, a on kochał swą matkę. Razem uknuli plan zabicia króla Tyberiasza VI. Po jej śmierci był bardzo załamany i wściekły.

Tyberiasz VI - był jego ojcem. Ojciec zawsze traktował go trochę gorzej niż swojego pierwszego syna, przez co Maven czuł się odrzucony.

Mare - Maven i Mare byli ze sobą zaręczeni. W Czerwonej Królowej byli przyjaciółmi i dzielili się nawzajem sekretami. Razem dołączyli do Szkarłatnej Gwardii . Później jednak okazało się, że Maven wcale nie chciał im pomóc. Po jego zdradzie Mare poprzysięgła go zabić. W Szklanym Mieczu, już jako król, robi wszystko, by Mare do niego wróciła. Zostawia jej listy z ostrzeżeniami, zabija Nowych - później okazuje się, że przetrzymuje ich w Corros . Cal stwierdził, że Maven rani ją po to, aby zmusić ją do powrotu. Maven pragnie jej bardziej niż czegokolwiek innego na tym świecie. Chociaż Mare obiecuję sobie, że do niego nie wróci, kiedy jej bliscy mają umrzeć w cierpieniach, ona daje królowi propozycję: ona za ich życie. Maven krótko się zastanawiając zgadza się na taki układ. Na końcu książki w epilogu obiecał jej: "Zrobiłaś widowisko z jej [Elary] ciała. [...] To samo zrobię z tobą." Przypina jej obroże i smycz na znak władzy. Czerwona Królowa, potężna dziewczyna władająca energią elektryczną, mogąca zabić go z zamkniętymi oczyma, składa mu pokłon.

Evangeline Samos - Była narzeczona, porzucona dla lakelandzkiej księżniczki. Często sprzeczali się i kłócili. Evangeline była z nim tylko dla korony, chciała jak najszybciej wziąć z nim ślub, aby po nich móc go kontrolować. Odczucia Mavena wobec ich ślubu były odwrotne; nie chciał go wcale.

Thomas - był kochankiem Mavena, w którym ten był szczerze zakochany. Zginął przypadkiem w pomieszczeniu, podpalony przez Calore. Jego śmierć bardzo wpłynęła na Mavena. Chłopak udał się potem do swojej matki, błagając ją na kolanach, żeby usunęła mu wspomnienia z Czerwonym. Niestety, Elara nie była w stanie tego zrobić.

Ciekawostki Edytuj

• Ostatnie słowa jakie Maven wypowiada przed śmiercią brzmią "- Próbowałem, Mare."

• Jego imię oznacza "ten, który rozumie" oraz "ekspert".

• Maven nie potrafi śnić, nie ma też koszmarów. Tą umiejętność zabrała mu jego matka.

• Maven jest drugą ulubioną postacią autorki Victorii Aveyard.

• Według Victorii Aveyard, gdyby nasza muzyka istniała w Czerwonej Królowej, Maven słuchałby Hansa Zimmera, Johna Williamsa.

• Maven jest biseksualny. 
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.