FANDOM


Królestwo Norty - zwane też po prostu Nortą. Państwo leżące na północnym-wschodzie. Jego stolicą jest Archeon.

Ustrój Edytuj

W Norcie panuje monarchia dziedziczna. Korona jest przekazywana z ojca na syna. Obecnie państwo rządzone jest przez Srebrnych z rodu Calore, którzy swą siedzibę mają w Archeonie.

Społeczeństwo Edytuj

Społeczeństwo Norty podzielone jest na Srebrnych i Czerwonych. Ci pierwsi dzielą się także na "zwykłych" czyli kupców, ludzi interesu, żołnierzy strażników, właścicieli sklepów, polityków, właściciel ziemskich, artystów i intelektualistów oraz na arystokracje, związaną z królewskim dworem. Większość z nich swe główne rezydencje ma w stolicy, jednak często mają także inne posiadłości po za nią. Czerwoni natomiast to zwykle biedni ludzi mieszkający w małych miastach. Są kontrolowani przez Srebrnych i zmuszani do pracy. Ci, którzy nie znajdą jej przed osiemnastym rokiem życia, wysyłani są na wojnę.

Warunki naturalne Edytuj

Norta jest głównie złożona z kamienistych, porośniętych lasami wzgórz. Warunki te nie pozwalały na rozwinięcie rolnictwa i wyżywienie ludu. Ma jednak też liczne szlaki wodne prowadzące do morza.

Przemysł Edytuj

Przemysł jest skupiony głownie na produkcji energii elektrycznej. Wzdłuż rzek znajdują się młyny wodne. Ponoć w miastach na południu produkowane są także nowoczesne pojazdy i broń.

Wojny Edytuj

Norta od prawie stu lat prowadzi wojnę z Lakelandią. Powodem jej wybuchu była chęć zagarnięcia przez Nortę żyznych gleb, gdyż własne nie były w stanie wyżywić ludu. Włacy Lakelandii zależało natomiast na szlakach wodnych i młynach. Odpowiedział więc z równą mocą.

Największa część działań wojennych toczy się w Duszni. W obu wojskach służą Srebrni oficerowie i Czerwoni Szeregowcy. Armia Lakelandii jest liczniejsza, jednak Norta ma więcej broni. Przez to szanse są wyrównane i wojna nie może się skończyć.

Ciekawostki Edytuj

  • Norta i okolice swoim kształtem przypomina wschodnią cześć Ameryki Północnej.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.