FANDOM


Samson Merandus - Srebrny pochodzący ze stolicy, Archeonu. Członek jednego ze Szlachetnych Domów. Uczestniczy w walkach na arenach. Krewny królowej Elary i kuzyn Mavena Calore.

Biografia Edytuj

Brał udział w sierpniowym pierwszym piątku miesiąca w Palach, w którym wygrał walkę z Cantosem Carrosem, zmuszając go szeptami do podcięcia sobie wnętrzności. Był także obecny na Królewskiej Próbie, gdzie wraz ze resztą swojego rodu obserwował pokazy Srebrnych dziewcząt. Po objęciu władzy przez Mavena i uwięzieniu Mare na jego dworze, Samson był odpowiedzialny za jej przesłuchanie. Jednak w odróżnieniu od swojej krewnej, Elary Merandus, Samson wyciągał z umysłu najgorsze wspomnienia i boleśnie je przypominał. Podczas przesłuchania zmusił Mare do wielokrotnego oglądania śmierci jej brata.

,,Źle zrobiłaś, zabijając Elarę - mówi bez ogródek.-Władała umiejętnością z precyzja chirurga. Pochyla się pożądliwie niczym przymierający głodem człowiek, któremu podsunięto miskę pełna smakołyków. - Ja bardziej przypominam rzeźnika." - Samson do Mare chwilę przed przesłanianiem.

,,Samson Merandus walczy na arenach choć wcale nie musi - mówi cicho Cal. Sili sie na delikatność. - Lubi wykorzystywać swoją umiejętność, by zadawać ból. Jeśli to on przesłuchuje Mare... -urywa, jak gdyby nie chciał kończyć. - To będzie tortura, tak po prostu. Maven wydał ją w ręce kata."- Cal o Samsonie.

Po zawarciu sojuszu Norty z Lakelandią, Szeptacze w dużej części zostają odsunięci od reszty dworu na skutek Lakelandzkich tradycji i zwyczajów. Nie wolno im między innymi uczestniczyć w królewskim ślubie. Jednak gdy wybucha panika związana z atakiem Szkarłatnej Gwardii, Samson dołącza do walki. Kontroluje na przemian Cala i Mare, zmuszając do walki między sobą. Zostaje jednak pokonany i zabity przez ogień i błyskawicę.

Wygląd Edytuj

Jest blady szczupły i wygląda cherlawo.Tak jak jego krewna królowa Elara ma zimne, błękitne oczy i jasnopopielate włosy. Nosi ubrania w kolorze granatowym w rodowych barwach jego domu.

Umiejętności Edytuj

Jest Szeptaczem, potrafi wnikać i kontrolować umysły innych.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.